Erik Dahlbergsgymnasiet
Jönköping kommun
Program

ED-personal på jobbmässa

Onsdagen 4 oktober representerade ED:s kökschef Jönköpings kommun vid åreta jobbmässa på Elmia.

Jobbmässan på Elmia är en arena för såväl arbetsgivare som arbetstagare att knyta sociala kontakter. Blad arbetsgivarrepresentanterna fanns såväl nationella företag som internationella representerade. Störst efterfrågan av arbetskraft just denna mässa inom sektorerna industri, lager och omsorg. Som besökare fick du, förutom det direkta mötet, hjälp med att skriva CV och även att kunna addera en videoinspelning till detsamma.

-Det var en intensiv dag, men kul! Många möten. Väldigt roligt att få representera både arbetsgivaren och sitt yrke, säger ED:s kökschef Vasa Ostrovac efter sin dag på mässan.

Dela p Facebook Dela p Twitter Pusha sidan Dela p Myspace Kom ihÂg sidan
Jönköpings kommun, utbildningsförvaltningen
Telefon 036-10 50 00

Ansvarig
Göran Isberg

Synpunkter på webbplatsen
Om cookies
Till www.jonkoping.selänk till annan webbplats