Erik Dahlbergsgymnasiet
Jönköping kommun
Program

ED-Studenten

400 elever gjorde studenten minnesrik på Erik Dahlbergsgymnasiet.

Studentutspring på ED 16 juni 2017

Efter att vädret spelat oss ett spratt inleddes studentdagen med fotografering på skolan istället för planerad utomhusfotografering. Det tajta schemat fortsatte med samling i Kristine kyrka med mycket musik av Kalle Martindahl m fl och gymnasiechef Per Johnson övverraskade eleverna med bl a "Johnny be good" tillsammans med musikerna. Ord på vägen och stipendier delades ut. Efter studentlunch avslutades denna fantastiska studentdag med årets utspring ledda av Paulina och Jacob från åk2. Ett stort tack vill skolan rikta till alla deltagande elever. Ni har gjort denna dag till en av ED:s mest minnesvärda studenter. ED önskar er alla en skön sommar.

Dela p Facebook Dela p Twitter Pusha sidan Dela p Myspace Kom ihÂg sidan
Jönköpings kommun, utbildningsförvaltningen
Telefon 036-10 50 00

Ansvarig
Göran Isberg

Synpunkter på webbplatsen
Om cookies
Till www.jonkoping.selänk till annan webbplats